Wednesday, August 14, 2013

Andorra - Prantsusmaa - Monaco 2013 2.osa

5.päev
Ärkame oma nukulinnakeses üpris vara, kui kaubapoisid hakkavad kitsaid plaaditud tänavaid pidi kärudega linnas kaupa laiali jagama. Naudime siis mõnusat hommikukohvi ja värskeid croissante ning tunneme rõõmu sellest, et mitte kuhugi ei ole kiiret. Täna on plaanis päike ja vesi St Tropezi Le Laguna kauni vaatega rannas. Kella kümneks hommikul on aga viimane aeg randa jõuda, kui tahad varjuga parkimiskohta autole ja endale kohta esimeses reas pehmetel rannatoolidel, kus siis juba hea jälgida seda etendust, mida rikkad inimesed oma kaatritega sulle eemalt näitavad. 
Vaieldamatult saab Le Laguna meilt täna 10 punkti, sest see on kõige mõnusam rand, kus oleme kunagi käinud. Ainult, et õhtuks oled keeranud rannatooliga ringi peale, kuna juba lõunast hakkab päike paistma selja tagant. Tegemist siis Prantsusmaal Vahemere ääres ainukese rannaga, mis on avatud põhja poole. Tagasi Gassini sõidame läbi Ramatuelle. Ilus sõit ja näeme ära ka veinimõisa, mille toodangut olime mitte veini austajatena sunnitud õhtul tarbima, kuna meie Bello Visto restoranis ei olnud sünnis õhtusöögi kõrvale õlut tellida. Aga peab ütlema, et sellel roosal joogil, mida serveeriti erilises pudelis, ei olnudki väga viga. Igatahes puudusid meil ka peale teist pudelit veel kõrvalnähud. Õhtul ehk siis meie mõistes öösel jalutame oma muinasjutulises linnakeses ja mõtleme, miks me siia küll kauemaks ei tahtnud jääda.
 6.päev
Tõuseme vara, sest ees ootab maaliliselt kaunis sõit piki rannikut läbi St - Raphaeli Cannesi. Kes kaunitest merevaadetest lugu ei pea, siis tasub minna mööda kiirteed, ajaline võit võib olla mitmekordne. Samas võib sattuda rannahooajal totaalsesse ummikusse ja kui mõni otsustab veel põrgukuumuses ummikus seistes oma auto keset kiirteed maha põletada, siis ei pruugi üldse kuhugi jõuda. Valime kaunima ja lõputuna tunduva tee, mis omakorda tähendab, et rannatoolidest oleme täna ilma. Hea, et selles ühes populaarsemas Riviera rannas tänase ilmaga veel üldse mõni sentimeeter  vaba kohta on. Temperatuur on tõusnud varjus 38 kraadini ning ka suppi meenutav merevesi ei suuda enam jahutust pakkuda.
Õnneks ei suuda ma enam õhtul suurest kuumusest Cannes`ist Nicesse sõites viitasid korralikult lugeda ning nii satume kiirtee asemel algul mingi mäe otsa ja siis tagasi tavalise rannaäärse maantee peale, käies vahepeal ära Vallaurises, kus Picasso dekoreeris siinse romaani stiilis kabeli seinamaalidega. Kirun prantslaste viitasid, mis näitavad ei tea kuhu ja lepin tõsiasjaga, et oleme jõudnud Riviera kõige tihedamini asustatud ning hullumeelsema liiklusega piirkonda. Kiirteega paralleelselt sõites näeme ära selle päeva uudistekünnise ületanud ummiku, mis ulatus lausa 20 kilomeetrini. Järgnevad kaks ööd veedame Nicest 15 km kaugusel Carrose lähedal asuvas Promotelis. 
7.päev
Otsustame täna oma põhjamaisele nahale veidi puhkust anda ning enne kella viite õhtul mitte randa minna. Seetõttu veedamegi pea kogu päeva maailma tihedamini asustatud riigis, Euroopa kasiinopealinnas Monacos. Nicest Monacosse sõit on täielik deja vu.
Teist korda Monacos, õnnestub meil nüüd ära käia ka vürstilossis ja põrgukuumuses oodates näha ära südapäevane vahtkonnavahetus.
Õhtupooliku veedame Nice kivirannas, kus ilma kummist sussideta vette minek on suhteliselt kangelastegu ja päikesevõtt horisontaalses asendis ilma lamamistoolita väga valulik protseduur. Vesi seevastu on mõnus ja puhas.
 8.päev
Kuni südapäevani laseme Riviera päikesl  end veel Nice rannas hellitada ning siis võtame suuna põhjapoole Alpidesse. Ees ootab nelja tunnine sõit läbi Digne - Les - Bainsi ja Savines - Le - Laci Brianconaisi. Kuna on pühapäev, siis tuleb meeles pidada, et selles riigis ei tehta sellel päeval mitte midagi kasulikku. Seega tuleb hoolitseda, et paak ja kõht oleks enne mägedesse sõitu täis tangitud. Üllatuseks aga leiame väikesest mägikülast Touet-s.-Vari`st restorani, mis täiesti töötav ja toimiv ning kus pakutakse meile väga maitsvat tervena küpsetatud kala. Saame imetleda jällegi looduse meistritööd, eriti võimas on see St - Vincent - les - Forts`ist läbi Sauze - du - Laci mööda D954 Savines - Le - Laci, kus tuleb korraks ikka päris kõrgele ronida. See piirkond on ka väga populaarne puhkajate hulgas, eriti majaga ringisõitjate hulgas, sest karavani parklaid oli päris palju näha. 
Briancon ise asub aga Haute Alpides Itaalia piiri lähedal 1326 m kõrgusel merepinnast, mis siis teada olevalt EU kõrgeim inimasustus.
Tuntud on  aga Briancon eelkõige oma UNESCO pärandis oleva vanalinnaga (Vauban) ja linna ümbritsevate bastionitega.
Järgnevaks neljaks ööks seame end sisse väga teemakohases kesklinna väikeses perehotellis nimega Edelweiss.  Jätkub........
Postitas Riina

No comments:

Post a Comment