Wednesday, August 27, 2014

MP

Missing point - just sellise tulemuse sain veteranide teate teises vahetuses. Jutt käib 1 KP - st numbriga 43. Punkt iseenesest lihtne - kahe lohu vahel asuv sadul. Huvitav selle asja juures oli aga see, et need kes lähenesid punktile vasakult, leidsid sadulast lipiku numbriga 43 ja need kes lähenesid paremalt, leidsid väidetavalt orvandist tähise ja jaama numbriga 43. Võistluskeskuse kohvikus spekuleeriti, et lipik on õiges kohas ning tähis ja jaam vales kohas.
Minu rajavalikust tulenevalt lähenesin punktile samuti vasakult. Jooksin mööda lohu serva sadulasse ....ja tähist pole. Liikusin edasi orvandiga algavasse lohku, kõik klapib ja koht on õige. Tagasi sadulas olles märkan lipikut numbriga 43.....?
Esimene mõte käib peast läbi, et lipik on metsas ning tähis ja jaam metsa viimata. Kuna koht on 99% õige ja lipikul number samuti, siis otsustan võistlust jätkata. 
Kui sadulas lipikut õige numbriga poleks olnud, oleksin seal kindlasti veel ringi vaadanud. Oli isegi jooksjaid kes veetsid selle koha peal 10 minutit. 
Siinkohal lükkan ümber punkti puudumise korral rajameistrite tavalise ütluse - kui oled absoluutselt kindel, et oled õiges kohas, siis ära rohkem otsi ja mine edasi. Praeguses olukorras andis õigele kohale veel kinnitust lipik õige numbriga.
Tegelikult peaks ju punkti metsa viija tooma sealt tõestuseks tagasi lipiku....? Ei tahagi kedagi siin süüdistada, aga tobe lugu kukkus välja!
Ja lõpetuseks loo moraal - ära vaeva end liigselt legendi lugemisega vaid kõige tähtsam on otsi, otsi ja otsi!
Postitas Urmas.

1 comment: